Żywienie papug

Za pośrednictwem mojej strony postanowiłem publikować od czasu do czasu (w ramach wolnego czasu) informacje odnośnie żywienia – stosowania różnych warzyw, roślin, owoców co one dają naszym podopiecznym co w sobie zawierają w czym pomagają.
Nie jest tak że sam wszystko wiem czy się wymądrzam ale te informacje czerpię podczas częstych kontaktów z moim znajomym z Hiszpanii Domingo Manzaneda Herrera który prowadzi wykłady dla studentów na uniwersytecie w Walencji z dziedziny weterynarii a przede wszystkim jest hodowcą który ma w swojej hodowli ponad 600 ptaków i wyraził zgodę abym na swojej stronie mógł się podzielić jego wiedzą z naszymi hodowcami bo szczerze powiedziawszy wiedza większości osób mających do czynienia z papugami na temat ich żywienia jest uboga.

Dziś chciałbym napisać kilka słów o brokułach

Brokuły są jednym z najlepszych i zdrowszych warzyw dla naszych papug, lubią je wszystkie ptaki. Są bogate w potas i cynk, posiadają witaminy c,e oraz bogate w aminokwasy które chronią jelita i nerki. Można podawać je całe z łodygą i liśćmi – dla ptaków to przysmak

Dla dorosłych ptaków na dziś w menu „popołudniowym” trochę warzyw:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *